Re: Banksterzy atakują polskie kopalnie. Rząd nic

Nie.

Gdy pożyczysz np. na 15 lat milion dolarów, w postaci emisji obligacji wg przepisów anglosaskich a np. banksterzy wykupią ich 75 proc, np. za połowę wartości nominalnej na rynku wtórnym, bo np. zwalili ich notowania przez inteligentną grę tymi derywatami (np. pakietując je z instrumentami toksycznymi albo tworząc sztuczną nadpodaż) , albo ty wpadłeś w przejścuowe kłopoty np. z cenami węgla, spadkiem dochodów budżetowych itd , to banksterzy owi , jak klasyczne hieny, mają prawo zażądać od ciebie natychmiastowego wykupu od nich tych obligacji wg ich pełnej wartości nominalnej (czyli za 100 proc.!) PRZEDTERMINOWO .

Czyli w d … mając twoje 15 letnie plany budżetowe, czy restrukturyzacyjne, rozwalając ci płynność finansową i szantażując , że jak im natychmiast nie zapłacisz, wystąpią o twoje bankructwo i przejmą twój majątek(jak Niemcy wobec Grecji po wykupieniu przez ich banki greckiego zadłużenia właśnie na banksterskich zasadach) .

Po co to robią? By w opisanym przypadku zarobić od ręki 100 proc. dla swych akcjonariuszy a docelowo – wpuścić ofiarę w spiralę zadłużeniowej śmierci, a na koniec przejąć za ułamek wartości rynkowej jej majątek -co zrobili z Grecją, robią właśnie z NSW i docelowo z jej właścicielem, czyli Polską. Spółki węglowr to dopiero pierwszy etap, detonator procesu wobec Polski- to przecież widać, co rząd chxe oddać banksterom by wyhamować na chwilę upadek finansowy (dzisiejsza Rzepa, naprawdę polecam).

Co, Kopacz o tym jakoś nie informuje opinii publicznej? Mainstream też wrzuca zamiast tego kolejne tematy zastępcze? Dziiiwneeee:))))